OPO-TDIEL

Reidfjild 4
9255 JV
Tytsjerk
0511-431675
info@masterfennemaskoalle.nl


Formulieren online
Nieuwsbrief PDF
Google

Schoonmaakavonden
Fotoalbum
Registreren Inloggen
 
 
 
 
 
 
Homepage
Mail
Zoeken

A c t u e e l 

 

Maandag 6 februari 2012.

 

Beste mensen,

  De grote vraag natuurlijk is of er eind deze , begin volgende week een elfstedentocht komt. Een ding is zeker: elke dag komt-ie een dag dichterbij. Maar wanneer, dat durf ik niet te voorspellen.

Zeker is in ieder geval dat, mocht de elfstedentocht op een doordeweekse dag worden verreden, de school en daarmee ook de tussenschoolse opvang, gesloten is.

Wat voor- en naschoolse opvang betreft is het denk ik het beste even contact op te nemen met Kinderwoud.

Mij bereikte natuurlijk ook de vraag of de school schaatswedstrijden gaat organiseren. Het antwoord is duidelijk: deze week niet. De kinderen van groep 8 hebben namelijk van dinsdag tot en met vrijdagochtend de Cito-toets en die moet beslist op deze dagen worden afgenomen.

Een paar jaar geleden is met de ouders van de toenmalige kleuters - op hun verzoek- afgesproken dat vanuit school gezien alleen aan de overzijde van de straat geparkeerd zou worden, dit in verband met de verkeersveiligheid. Alle leerkrachten houden zich daar trouw aan. Gevolg is wel dat er voor ouders die hun kinderen brengen, weinig tot geen plaats is en verderop een plekje gezocht moet worden.

Helaas is dit niet altijd het geval. Parkeren op het gras, op of voor de oprit van Marcel, op een van de kruispunten, het is aan de orde van de dag en om nu te spreken van een veiliger situatie: nou nee.

Er is overleg geweest met bewoners van de Hanenburg, ivm de busjes. Ik heb een strook groen gratis beschikbaar gesteld om te parkeren maar het ging me te ver de aanlegkosten van een parkeerhaven te betalen van het schoolbudget. Daarna niets meer van gehoord.

Met de gemeente is overleg geweest: alle aanpassingen moeten we zelf betalen als school. Ik besteed het schoolbudget liever aan school: boeken, schriften enz. Kortom, ook geen optie.

Er rest me nog één middel: de ouders oproepen zo zorgvuldig mogelijk om te gaan met de regels die er zijn op het gebied van kortparkeren. Dan maar iets verder lopen naar school, "In tút en der út", alles zo vlot als mogelijk is. En jezelf afvragen of het écht nodig is de kinderen per auto naar school te brengen. Fietsen is gezond!

Sinds vorige week zijn Jildou en Maria als leerkrachten ons team komen versterken. Voor beiden geldt: heel welkom! In de bijlage o.a. foto's van het afscheid/de verjaardag van Marleen. Wel verwarrend voor de kinderen: op woensdag nemen ze afscheid van hun juf en op donderdag staat diezelfde juf al weer voor een andere groep in te vallen.

Maar helaas, dat was niet anders.

Sinds deze week draaien we in de samenstelling zoals we die tot de zomervakantie zullen hebben, dus Ruerd en Janny beide op maandag en dinsdag voor de klas.

Wellicht ten overvloede: ziekmelden van kinderen, bezoek aan huis- of tandarts enz. kunnen telefonisch worden gedaan. Vrijvragen voor andere zaken moet altijd schriftelijk gebeuren, ik moet het later namelijk ook weer verantwoorden. En wordt e.e.a. niet schriftelijk aangevraagd dan wordt altijd de notitie "ongeoorloofd afwezig" gemaakt. Het zou zonde zijn als je kind in het systeem onnodig zo wordt genoteerd want bij controle door de leerplichtambtenaar kan dat vervelend consequenties hebben voor de ouders.

In overleg blijkt tot nu toe altijd veel mogelijk te zijn geweest. Ik hoop dat dat zo kan blijven.

De kinderen van groep 8 wens ik heel veel succes met de Cito-toets!

                  De foto's van deze week  kunnen jullie terugvinden in ons fotoalbum " Week 5-2012.

Voor meer informatie kun je ook kijken op:

www.openbaaronderwijs.nu

www.voo.nl/uitgaven

www.euschoolfruit.nl/school/extramateriaal

  http://www.tsjek.nl/ (Uitzending 29-11 mmv groep 7/8)

 Groet namens het team en de kinderen,

Jan Smidstra.

 

 

 

 

 

 

 SNELKEUZE

  • NIEUWS
  • FOTOALBUM
  • PERSONEEL
  • OPO Furore